Проект "Зупинимо насильство за допомогою медіації»

 

Метою проекту є попередження подружніх конфліктів та насильства в сім'ї шляхом впровадження медіації задля досягнення порозуміння та примирення конфліктуючих сторін в сімейному колі або із зовнішнім оточенням, формування культури ненасильницької комунікації, надання навичок побудови конструктивного діалогу, який не порушує людську гідність.

 

Медіація надає можливість сторонам конфлікту висловитися та бути почутими, слухати і поважати почуття інших, досягти більш тривалих результатів, ніж індивідуальні консультації чи інші методики розв’язання конфліктів. Результатом медіації є укладання угоди, в якій сторони зобов’язуються виконувати умови, яких вони досягли. Головний завданням цієї технології є задоволення потреб усіх конфліктуючих сторін, урахування їх почуттів, цінностей. Таким чином формується повага один до одного, побудова діалогу здійснюється на засадах пріоритету людської гідності.

«Медіація- шлях до порозуміння»

Перед суспільством постало питання, як вирішувати конфліктні ситуації. Одним із дієвих механізмів, які застосовуються як на мікро так і на макро рівні є переговори. Але переговори не завжди є дієвими через відсутність порозуміння між сторонами. Тоді виникла потреба в залученні сторонньої особи в якості миротворця для налагодження діалогу. В сучасному суспільстві це явище має назву медіація. Медіація використовується для вирішенні конфліктів між державами, в середині державі коли виникають непорозуміння на шталт АТО, а також у відновному правосудді, де особа, що вчинила злочин визнає свою провину. Застосування медіації для вирішення конфліктів що ще не призвели до вчинення злочину є не менш актуальним, можливо навіть носить превентивний характер. Тому вважаємо за доцільне впровадження цих технік для вирішення конфліктів, які виникають в громаді.

Медіація надає можливість сторонам висловитися та бути почутими, слухати і поважати почуття інших, досягти більш тривалі результати, ніж індивідуальні консультації чи інші методи розв’язання конфліктів. Результатом медіації є укладання угоди, в якій сторони зобов’язуються виконувати умови, яких вони досягли. Головний завданням цієї технологіє є задоволення потреб усіх конфліктуючих сторін, урахування їх почуттів, цінностей. Таким чином формується повага один до одного, побудова діалогу здійснюється на засадах пріоритету людської гідності. 

Метою проекту є досягнення порозуміння та примирення всіх конфліктуючих сторін за допомогою впровадження медіації в територіальній громаді м. Харкова, формування культури ненасильницької комунікації, надання навичок побудови конструктивного діалогу, який не порушує людську гідність.

Наразі реалізується проект в партнерстві з ГО "Ла Страда-Україна" " «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та проект " Медіація-шлях до порозуміння" в рамках роботи Єдиної соціальної мережі м .Харкова